Afgelopen zomer was dit mijn go to lunch: snelle Turkse eieren met zure kappertjes, pittige chiliolie en lekker veel verse dille. En dat dipte ik dan op met lekker vers (zuurdesem)brood. Obviously niet zelf gebakken want deze zomer vond ook Het Broodbak Fiasco plaats, weet je nog? Maar goed, deze ultrasnelle cilbir is echt een mega aanrader: het is lekker knoflookig, fris, zout en pittig tegelijk. Zonder gepocheerde eieren want ook dat kan ik niet. Maar dat is ook niet nodig, proef maar!
Snelle Turkse eieren (cilbir) met kappertjes en crispy chiliolie
Ingrediënten
- 4 eieren
- 300 gram Griekse yoghurt
- snuf knoflookpoeder
- verse dille
- 2 el kappertjes
- 2 tl crispy chiliolie – Of als je dat niet hebt: chilivlokken en wat olijfolie. Maar ik raad je 100% aan om crispy chiliolie in huis te halen!
- zeezout
Instructies
- Kook de eieren naar wens. Zachtgekookt, met een lopende dooier, is wel echt het lekkerst bij Turkse eieren! Dan loopt het zo heerlijk over in de yoghurt. Laat de eieren schrikken onder koud water en pel ze.
- Meng de yoghurt met een snuf knoflookpoeder en een beetje zout. Verdeel over de borden.
- Leg de eieren in de yoghurt en snijd ze alvast open.
- Snijd de dille fijn en strooi dit royaal over de Turkse eieren. Verdeel ook de kappertjes en crispy chiliolie over de borden. Top af met een snufje grof zeezout.
- Dip de cilbir op met lekker brood, zoals zuurdesem of pita's.
⭐⭐⭐⭐⭐/5 – Nee, natuurlijk is dit niet échte cilbir (Turkse eieren) maar het is WEL heel erg lekker en heel erg snel gemaakt. En de hartige yoghurt met ei geeft het wel een beetje dat idee. Het is gewoon fantastisch lekker. Echt!
Ik at dit op 6/7/2024 (maar eigenlijk bijna iedere week wel een keer!)
0 reacties