Vegan rendang met jackfruit, atjar en sperziebonen

21 jul 2019 | Aziatisch, Rijst, Vegan, Vegetarisch

IMG_4722

Een paar maanden geleden was het helemaal booming in foodland: vegan rendang met jackfruit. Ik wist allang hoe lekker jackfruit past in vega(n) gerechten maar dit had ik nog niet eerder geprobeerd! Het grote voordeel van deze versie is dat ‘ie véél sneller op tafel staat. Niks geen uren stoven :thumbs: Ik at er simpele rijst en boontjes bij en topte alles af met een vleugje frisse limoen. Lijkt het je wat? Hieronder het recept!

Dit heb je nodig (2p):

1 blik jackfruit (in zout water)*
200 ml kokosmelk
1 witte ui
2 teentjes knoflook
1 tl kurkuma
1 tl komijn
2 el fijngesneden koriander**
1 stengel citroengras
2 laurierblaadjes
2 cm gember
1 el sojasaus
1 tl sambal
300 ml water
peper + zout

1 kopje witte rijst
atjar tjampoer
300 gram sperziebonen
limoen

* in brine, heet dat vaak bij toko’s. Je kunt het tegenwoordig ook bij de AH kopen van het merk Fair Trade Original, bij de groenten in blik. Niet in siroop kopen, echt in zout water!
** of gedroogde koriander, maar ik heb altijd een plantje staan.

Dit moet je doen:

Yesss heb je alles in huis? Mooi! In totaal heb je voor het bereiden van dit gerecht ongeveer 1-1,5 uur nodig. Een kwartiertje voorbereiden en dan nog 30 tot 60 minuten laten pruttelen en stoven. Houd daar dus wel rekening mee.

Pak er een grote pan bij en verwarm daar een flinke scheut olie in. Snipper het uitje heel fijn, pers de teentjes knoflook en fruit alles aan in de olie. Gooi daarna de kurkuma, komijn en koriander erbij en bak dat ook even mee. Dan zouden de smaken beter tot hun recht komen, volgens mij 😉 Giet de jackfruit af, spoel het na en trek de stukjes dan met je vingers een beetje uit elkaar boven de pan. Roer het door elkaar en giet ook de kokosmelk en het glas water erbij. Voeg tot slot een paar schijfjes gember, een scheut sojasaus, een geknakte stengel citroengras, twee laurierblaadjes en een theelepeltje sambal toe. Roer alles goed door en laat dit een half uurtje pruttelen. Voeg daarna zout en peper toe naar smaak. Ff proeven dus!

In de tussentijd kook je de sperziebonen gaar en in een ander pannetje kook je de rijst in een dubbele hoeveelheid water. Als de jackfruit zacht is (is het überhaupt al) en de saus een beetje is ingedikt, vis je de smaakmakers die je NIET kunt eten er weer uit. De stukken gember, laurierblaadjes en citroengras dus.

Serveer de vegan rendang met een schep rijst, een pluk atjar tjampoer en sperziebonen. Bovenop nog een beetje verse koriander en een partje limoen voor wat freshhhhness.

Mijn oordeel: 7,9/10 – Jackfruit is geniaal! Ik vond mijn echte rendang wel heel wat lekkerder, dit is gewoon een heel ander gerecht en niet helemaal vergelijkbaar. Ook apart: deze rendang wordt niet zo lekker donker als die met rundvlees en je moet het dus doen met een kerrie-achtige substantie óf extra sojasaus toevoegen. Ik deed het eerste. De atjar erbij was trouwens een topidee, lekker zurig en fris!
Oordeel eetgenoot (Kelly): ze vond het heel lekker! Voor de zekerheid hadden we twee blikken jackfruit gehaald maar uiteindelijk hadden we genoeg aan een voor ons samen. Die tweede heeft zij geclaimd, kun je echt lekkere dingen mee maken!
Ik at dit op 15/7/2019

Dit vind je ook lekker!

Amanda de Bruin

Over keukenmeid

Mijn naam is Beau en ik ben gek op koken en eten

Gezond, druipend in vet, vlezig, vega, perfecte midnight snacks, culinaire hoogstandjes en simpele prakkies: ik eet alles. Ik hoop dat ik jou met mijn recepten kan inspireren voor je volgende maaltijd!

Fan van mijn teksten? Ik ben ook freelance tekstschrijver en help je graag.

Reageer

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuwste berichten